Siit leiad vastused üldistele küsimustele

Kuidas tellida?

Uste tellimine on äärmiselt lihtne:

– Tee kindlaks, mis materjalist ning millise viimistlusega uksi Sa soovid. Meie uksi on võimalik lähemalt vaadata Sisustus E Kaubamajas (Tehase 16, Tartu) ning Järve Keskuses (Pärnu mnt 238, Tallinn).
– Olles sobiva ukse välja valinud, sisesta korrektsed mõõdud (vaata enne ka mõõtmise juhendit!).
– Ilmselt vajad ka hingeavasid. Tee kindlaks, mis käelisusega on Sinu uks ja mõõda hingeavade kaugus ukse äärest. Sind aitab joonis toote juures.
– Lisa toode ostukorvi.
– Pärast kõikide uste ja sahtlipaneelide sisestamist, otsusta, kas soovid ka paigaldust. Kui soovid, lisa ostukorvi ka Paigalduse baashind ja Paneelide paigaldus (kogus vastavalt Sinu tellitud paneelidele).
– Kui Sul tekib tellimise ajal küsimusi, siis võid julgelt meie klienditeenindusega ühendust võtta!
– Seejärel mine ostukorvi, kinnita tellimus ning tasu pangalingiga.
– Juba maksimaalselt 4 nädala pärast on Sul kuller ukse taga ning saad nautida oma uue välimusega kööki! Kui valisid paigalduse, siis lepib spetsialist Sinuga paigalduse aja kokku.

Kuidas paneele mõõta?

Köögiuksi võite mõõta ise või kutsuda selleks kohale Kööko spetsialisti. Mõõtmisteenuse tellides lisage toode Mõõtmine ostukorvi, täitke ära oma kontaktandmed, tasuge pangalingiga ning meie spetsialist võtab teiega ühendust, et kokku leppida mõõtmise aeg. Pakume mõõtmisteenust üle Eesti. 

Et ise uksi ja paneele mõõta on teil ainult vaja mõõdulinti, millega oleks võimalik edastada mõõdud millimeetrites.

Selleks, et kõik mõõtmised oleksid teostatud samamoodi, siis ALATI mõõda ukse/ sahtlipaneeli tagakülje kõrgus (ülevalt alla) millimeetrites ja laius (vasakult paremale) millimeetrites. 

Tagaküljelt mõõtmine on oluline selleks, et uksed on tagant alati siledad – ukse esifassaadil võib esineda serval profiile või raadiuseid ning sealt on raske mõõta. Seega mõõtke ukse või sahtlipaneeli tagumist külge.

Näited:
Ukse kõrgus on 704 mm ja laius 596 mm. Sahtlipaneeli kõrgus on 130 mm ja laius on 596 mm.

Millist ukse materjali valida?

Hetkel valikus olevad uksematerjalid jagunevad järgnevalt:

Melamiinuksed
Akrüüluksed
MDF-uksed
Täispuit-uksed

Melamiinuksed on valmistatud puitlaastplaadist, mis on kaetud sünteetilise vaiguga immutatud paberiga. Mitmekülgne valik viimistlusi, kuid soodne hinnaklass.

Akrüüluksed

Kronospani läikivad ja nano-matt akrüülplaadid on tunnustatud kogu maailmas tippklassi tootena, millel on erakordne läige/ sügavad matistatud värvid. Need põhinevad Kronospani 17 mm paksusel MDF-materjalil, mille esikülg on kaetud 0,7 mm paksuse läikiva akrüüllakiga ja tagakülg plaadi stabiilsuse suurendamiseks 0,6 mm väga löögikindla polüstüreenkilega. Plaadid on väga kriimustus- ja kemikaalikindlad, suure UV-kindlusega ja neil on kaitsekate, mis kaitseb pinda näpujälgede ja kulumise eest.

MDF-uksed

MDF-plaat (MDF – medium density fibreboard) on keskmise tihedusega puitkiudplaat. Puidukiud pressitakse kokku kõrge rõhu ja temperatuuri juures ning saadav materjal on ühtlase tihedusega ja kergesti töödeldav. Tegu on looduslikult puhta materjaliga, sest selle tootmisel ei kasutata sidumiseks täiendavaid aineid.

MDF-uste valikus on J-profiil (käepidemeks on ukse sees olev süvis), lihtraam, lihtraam soontega, rootsi profiil ning modernne sile profiil.

Täispuituksed

Täispuituksed on valmistatud liimpuidust. Valikus on kase ja tamme lihtraam. Raami paksuseks on 19 mm ning viilungiks on 6 mm spoonplaat. Võimalik tellida nii värvitult kui ka õlitatult. Täispuit on materjal, mis kestab aastakümneid. Kuid nagu iga teinegi materjal vajab ta hoolt. Täispuituksi on lihtne parandada ning üle värvida. Puidu muster ja värvivariatsioonid on iga eseme puhul unikaalsed. Väikeste pragude ja lõhede tekkimine puidu loomuliku vananemisprotsessi käigus või keskonnamõjudest tulenevalt on normaalne nähtus.

Mis käelisusega minu uksed on?

Vastus on tegelikult lihtne. Uks, mida avan parema käega, on paremakäeline uks, ning uks, mida avan vasaku käega, on vasakukäeline uks.

*J-profiil uste puhul: alumine kapirida käitub samamoodi nagu ülaltoodud selgitus. Ülemise kapirea puhul on uste käelisus n-ö äravahetatud ehk peegelpildis. Küsimuste korral pidage enne tellimuse vormistamist nõu meie spetsialistiga!